Bora Bora
Bora Bora to wyspa na Oceanie Spokojnym, koralowy atol otaczający powulkaniczny stożek, w Polinezji Francuskiej, w Wyspach Pod Wiatrem w archipelagu Wysp Towarzystwa.

Rozmiar: 37960 bajtów

Liczba mieszkańców: ok. 5 tys.
Powierzchnia: 44 km2
Na wyspie znajdują się 2 szczyty: Pahia (661 m n.p.m.) oraz Otemanu 727 m n.p.m., a w pobliżu znajdują się dwie mniejsze wyspy koralowe.

Zamieszkała przez Polinezyjczyków, którzy osiedlili się tu przed wiekami i pozostały po nich ruiny świątyń oraz płaskorzeźby. Odkryta przez holenderskiego żeglarza Jakoba Roggeveen w roku 1722, później w roku 1769 przepływał obok, a w roku 1777 zakotwiczył angielski żeglarz i odkrywca James Cook. Pierwszym europejskim mieszkańcem był rozbitek z wielorybniczego statku James Connor w roku 1792.

Rozmiar: 67579 bajtów

Od roku 1845 wyspa weszła w skład Polinezji Francuskiej.
W czasie drugiej wojny światowej na Bora Bora znajdowała się amerykańska baza morska i lądowa, ze stacjonującymi 6 tys. żołnierzy.
Obecnie wyspa jest ważnym ośrodkiem turystycznym.

Bora Bora służyła za pierwowzór amerykańskiemu pisarzowi Jamesowi Michenerowi do opisu idyllicznej wyspy książce w Tales of the South Pacific o niej także traktuje amerykański musical Rodgersa i Hammersteina South Pacific z 1949 roku.

Źródło: "http://pl.wikipedia.org/wiki/Bora_Bora"


Rozmiar: 71627 bajtów

To musi być piękne przeżycie. Tamte zachody słońca...wschody. Kąpiel w błękitnej wodzie. Wieczory spędzony na spacerach koło wody. Zdaleka od zakorkowanego miasta. Szarych ulic. I ludzi wciąż gdzieś zabieganych. Ogniska przy wodzie. To taki mały raj na ziemi.

Rozmiar: 81749 bajtów

Piękna nie da się opisać - tak mawiają chińczycy. W tym się muszę z nimi zgodzić. Kiedyś mam zamiar tam pojechać. Kto wie może nawet tam zamieszkam. A gdy już będę milionerem to kupię tą wyspę. I mam zamiar urzeczywistnić to marzenie. Ale wszystko po kolei. Na razie mam zamiar tam pojechać. Już są dwie osoby. Czekam na propozycje - może ktoś zechce - to nie jest żart - to realny świat.

Rozmiar: 134247 bajtów

Rozmiar: 95591 bajtów

Rozmiar: 100566 bajtów

Taki mały raj na ziemi.
Ilość miejsc nieograniczona !
Pod warunkiem oczywiście - że masz odwagę spełniać marzenia..

Rozmiar: 58078 bajtów

Piękne zdjęcie owej wyspy...trochę zajmuję więc...cóż czasem czekanie się opłaci, sami zobaczcie = Bora Bora.jpeg