"Dryfującym drewnem - niczym więcej niż tchnieniem eonów. Jestem efektem motyla" - ArakaiKIM JESTEŚ ?


Mówicie, że jesteście ludźmi. Mówicie, że jesteście sportowcami, policjantami, modelkami, szefami wielkich korporacji, żołnierzami, hostessami. Mówicie, że jesteście romantykami, chrześcijanami, żydami, mistykami, marzycielami. Mówicie, że jesteście nikim. Ale czy naprawdę jesteście tymi osobami za które się uważacie ? To bardzo ważne. Nie chodzi o to jaki zawód wykonujecie, jaką religię wyznajecie, czy do jakiej grupy ludzi należycie. Interesuje mnie to kim w głębi duszy jesteście. Bez czego nie wyobrażali byście sobie waszego życia. Co jest nieodłączną częścią waszego "Ja". Z czym się urodziliście i umrzecie.

Nie ważne jest jakie pozycje w świecie zdobyliście, jakie szkoły skończyliście, czy jesteście bogaci czy nie, jeśli nie wiecie kim jesteście. Pewien bardzo mądry człowiek Marek Aureliusz powiedział kiedyś: "Człowiek jest tym, o czym cały dzień myśli". To są wielkie słowa. Jesteś tym bez czego nie możesz sobie wyobrazić życia. Tym co jest w tobie i o czym wiesz, że nigdy nie zapomnisz, bo to jesteś "Ty".

Nie mogę ci powiedzieć kim jesteś. Nie mogę nikomu tego powiedzieć z wyjątkiem siebie samego. Bo tego nie da się ubrać w słowa. Prawda jest nie wyrażalna. Ją się odkrywa nagle. Gdy to zrozumiesz odnajdziesz drogę. Wtedy musisz iść nią w głąb, aż dojdziesz do własnego serca. Wtedy zrozumiesz kim jesteś i po co żyjesz. Tego Ci życzę.


"To kim chcesz być w życiu zależy tylko i wyłącznie od ciebie."- Nemroth
...to zależy tylko i wyłącznie od ciebie.

Bądźcie szaleni, ale zachowujcie się jak normalni ludzie. Podejmijcie ryzyko bycia odmiennymi, nie zwracając na siebie uwagi. A teraz skupcie się na tej róży i pozwólcie, by objawiło się wasze prawdziwe JA.

-Co to jest prawdziwe JA ? - zapytała Weronika

-To kim jesteś, a nie to, co z Ciebie uczyniono....


to kim jesteś a nie to co z ciebie uczyniono

fragment książki Paulo Coelho "Weronika postanawia umrzeć"